Only for Entertainment

ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲାରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅନୁ ମଲ୍ଲିକ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚିଠି ଲେଖି ସମାଲୋଚକଙ୍କୁ ଦେଲେ କଡ଼ା ଚେତାବନୀ

Hindustan Times
7

ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଚୁପ ରହିବା ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଅନୁ ମଲ୍ଲିକ । ସମାଲୋଚକ ଓ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଆଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ଅନୁ । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭୁଲ ଦର୍ଶାଇବା, ନିଜକୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ପ୍ରମାଣ କରିବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ସେ ସହାୟତା ନେଇଛନ୍ତି ।

ନିକଟରେ ଅନୁ ନିଜ ଟୁଇଟର ପେଜରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ସତ୍ୱେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହବ ସେ ଚୁପ ରହି ଆସୁଛନ୍ତି । ଧର୍ଯ୍ୟର ସହ ସମସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସମ୍ମୁଖୀନ କରୁଛନ୍ତି । ସତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରଖିବା ସହ ସେ ବହୁ ଦିନ ହେବ ଶାନ୍ତ ଓ ଚୁପ ରହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତମାନ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ତାଙ୍କ ଚୁପ ରହିବାକୁ ତାଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତା ମନେ କରି କିଛି ଲୋକ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଉଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ତ ମିଛ ଅଭିଯୋଗର ସିଧା ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର, ପରିବାର ଉପରେ ପଡିବା ସହ ସେ ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ପାଉଛନ୍ତି । ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ତଥା ଚିନ୍ତାଗସ୍ତ ହେବା ପରେ ଏବେ ସେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛି ଓ ଆଗକୁ ଯଦି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଅଣାଯିବା ତେବେ ସେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏଥିସହ ଅନୁ କହିଛନ୍ତି ଦୁଇଟି ଝିଅ ବାପା ସେ ତେଣୁ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଏଭଳି ନିଚ ତଥା ବିବାଦୀୟ ଅଭିଯୋଗ ନିନ୍ଦନୀୟ । ଅନ୍ୟପଟେ ଅନୁ କହିଛନ୍ତି ଗୋଟେ ବର୍ଷ ହେବ ସେ ଯେଉଁଭଳି ବିବାଦିୟ ତଥା ଖରାପ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରିଛନ୍ତି ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଶୁଭଚିନ୍ତକ ଓ ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କ ସାଥ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ହୃଦୟର ସହ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଥିବା ସେ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।

ଘଟଣାକ୍ରମେ ଗତ ବର୍ଷ ମିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ସିଙ୍ଗର ସୋନା ମହାପାତ୍ର, ନେହା ଭସୀନଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୧୧ଜଣ ମହିଳା ଅନୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏହି ଜଣାଶୁଣା ମ୍ୟୁଜିକ କମ୍ପୋଜର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିବା ସହ ଇଣ୍ଡିଆନ ଆଇଡଲ ଶୋ, କିଛି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏଥରକ ପୁଣି ଇଣ୍ଡିଆନ ଆଇଡଲର ନୂଆ ସିଜନରେ ଅନୁଙ୍କୁ ଜର୍ଜ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବା ପରେ ଚିହିକ ଉଠିଥିଲେ ସୋନା ଓ ନେହା । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ଅନୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସୋନା ଓ ନେହାଙ୍କ ହମଲା ପରେ ଏବେ ଟୁଇଟରେ ଓପନ ଲେଟର ଲେଖି ନିଜକୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅନୁ ମଲ୍ଲିକ ।

Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More