Only for Entertainment

ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରେ ଟ୍ୟାନ ହୋଇଯାଇଛି କି?କରନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ ।

Indian Makeup and Beauty Blog
20

ଖରାଦିନେ ତ୍ବଚା ଟ୍ୟାନ୍ ହେବା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା। ଖରାରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହିଲେ ତ୍ବଚା ମଳିନ ପଡ଼ିଯାଏ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଯୁବତୀ ଓ ମହିଳାମାନେ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ନ ହୋଇ ବରଂ ଘରୋଇ ଉପଚାର କରିବା ଉଚିତ।

  • ୧କପରେ ଲାଉ ରସ, ଗୋଲାପ ଜଳ ଓ ଲେମ୍ବୁରସ ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ତୁଳାରେ ଲଗାଇବେ। ଶୁଖିଲା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ତ୍ବଚାକୁ ଧୋଇନିଅନ୍ତୁ।
  • ୨ ବଡ଼ ଚାମଚ ବେସନ, ୧ ବଡ଼ ଚାମଚ ଆଳୁ ରସ, ୧ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସକୁ ପ୍ୟାକ୍ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ତ୍ବଚାରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ୩୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ତ୍ବଚାକୁ ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇନେବେ।
  • ୩ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳରେ ୧ ଚାମଚ କଞ୍ଚା ଖିିର ଓ ଚିମୁଟାଏ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ତ୍ବଚାରେ ସ୍ନାନ ପୂର୍ବରୁ ଲଗାଇବେ। ୨୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ସ୍ନାନ କରିବେ।
  • ଓଟସକୁ ଗୁଣ୍ଡ କରି ତାହାର ୨ ବଡ଼ ଚାମଚରେ ୨ ଚାମଚ ଦହି ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ତିଆରି କରିବେ। ଏହାକୁ ମୁହଁ, ହାତ, ଗୋଡ଼ରେ ଲଗାଇ ଶୁଖିବା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇଲେ ଟ୍ୟାନ୍ ଦୂର ହେବା ସହ ତ୍ବଚାକୁ ଶୀତଳତା ମିଳିଥାଏ।
  • ୩ବଡ଼ ଚାମଚ ଚନ୍ଦନ ଗୁଣ୍ଡ, ଚିମୁଟାଏ ହଳଦୀର ପ୍ୟାକ୍ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୟାନର ପ୍ରଭାବ ତୁରନ୍ତ ଦୂର କରିଥାଏ।
  • ଏକ କପରେ କମଳା ରସ ଓ ଦହି ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ତ୍ବଚାରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ୩୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ତ୍ବଚାକୁ ଧୋଇନେବେ।
  • ମସୁର ଡାଲିକୁ ରାତିରୁ ଭିଜାଇ ରଖନ୍ତୁ। ସକାଳୁ ଏହାକୁ ପେଷ୍ଟ କରି ସେଥିରେ ଘି-କୁଆଁରୀ ରସ ମିଶାଇ ତ୍ବଚାରେ ଟ୍ୟାନ୍ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ପରେ ଧୋଇବେ। ଶୀଘ୍ର ଉପକାର ମିଳେ।
Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More