Only for Entertainment

ସଂଦ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କେଶ କୁଣ୍ଡାଇବା ଅନୁଚିତ,ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ।

aalice.ru
18

ବେଳେବେଳେ ଘରେ ଗୁରୁଜନ ମାନେ କହିଥାନ୍ତି ଯେ, ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ଝିଅମାନେ ଚୁଟି କୁଣ୍ଡାଇବା ଅନୁଚିତ। ଏପରି କହିବା ପଛରେ ଅନେକ କାରଣ ରହିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଏପରି କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଅଭ୍ୟାସ ବଦଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ।
ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି କରିବାକୁ କାହିଁକି ବାରଣ କରାଯାଇଛି ..
ଖରାପ ଆତ୍ମାର ପ୍ରଭାବ:
ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ କେବେ ବି ଚୁଟି କୁଣ୍ଡାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। କାରଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ଖରାପ ଶକ୍ତି ବା ଆତ୍ମାଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ବଢିଯାଇଥାଏ। ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଲମ୍ବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଚୁଟି ରହିଥାଏ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଶୀଘ୍ର ଖରାପ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ।ପରିବାର ପାଇଁ ଖରାପ:
କୁହାଯାଇଥାଏ ଯେ, ଝିଅମାନେ ରାତିରେ ଶୋଇବା ବେଳେ ଚୁଟି ବାନ୍ଧି କରି ଶୋଇବା ଉଚିତ। ରାତିରେ ଶୋଇବା ବେଳେ ସର୍ବଦା ଚୁଟିକୁ ଖୋସା କରି କିମ୍ବା ଚୁଟିକୁ ଭଲ ଭାବେ ବାନ୍ଧି ଶୁଅନ୍ତୁ। ରାତିରେ ଚୁଟି ଖୋଲା ରହିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କର ଖରାପ ହୋଇଥାଏ।
ଛିଣ୍ଡା ଚୁଟିକୁ ଧ୍ୟାନର ସହ ଫୋପାଡନ୍ତୁ:
ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଚୁଟି କୁଣ୍ଡାଇବାକୁ ମନା କରାଯାଇଛି। ଯଦି କୌଣସି ଝିଅ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ରାତିରେ ଚୁଟି କୁଣ୍ଡାଇ ଥାଏ ତେବେ ସେ ଖରାପ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବରେ ପଡି ଯାଇଥାଏ। ଛିଣ୍ଡା ଚୁଟିକୁ ସର୍ବଦା ଧ୍ୟାନର ସହ ଫୋପାଡିବା ଉଚିତ। କାରଣ ଚୁଟିକୁ ଏଣେତେଣେ ଫୋପାଡିବା ଅନୁଚିତ। କାରଣ ଏହାଦ୍ୱାରା ଖରାପ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଚୁଟି ନେଇ ଖରାପ କାମରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି।

ପାନିଆ ହାତରୁ ଖସିଯିବା:
ଚୁଟି କୁଣ୍ଡାଇବା ବେଳେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ପାନିଆ ଖସି ଯାଏ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖରାପ ଖବର ଆସିବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ। ଚୁଟି ଝଡିବା ପରେ ତାକୁ ଘର ସାରା ଏପଟ ସେପଟ କରି ଫୋପାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ କଳହର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।

Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More