Only for Entertainment

କେତେ ଉପକାରୀ କଖାରୁ ମଂଜି ।

BBC Good Food
0 26

ଘରେ କଖାରୁ କାଟିଲାବେଳେ କି, ଦୋକାନରୁ ନୋଳାଏ କଖାରୁ ଖରିଦ କରିବାବେଳେ ଅନ୍ତିସହ ତା’ର ମଞ୍ଜିକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଏ। କଖାରୁ ଠାରୁ ଯେ ତା’ର ମଞ୍ଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ଶତଗୁଣ ହିତକାରୀ, ଏ କଥା ବୋଧହୁଏ ଅତି କମ୍‌ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣା। କଖାରୁମଞ୍ଜିକୁ ଔଷଧ କହିଲେ ବି ଚଳିବ।

 

ସୁନିଦ୍ରା କାରକ: କଖାରୁମଞ୍ଜିରେ ମାଗ୍ନେସିୟମ୍‌ ଓ ଟ୍ରାଇପ୍‌ଟୋଫାନ୍‌ ଥିବାରୁ ଏହା ସୁନିଦ୍ରା କାରକ। ନିୟମିତ କଖାରୁମଞ୍ଜି ଖାଇଲେ ଏଥିରେ ଥିବା ଟ୍ରାଇପ୍‌ଟୋଫାନ୍‌ ମନକୁ ଆନନ୍ଦ କରାଉଥିବା ହର୍‌ମୋନ୍‌ ସେରୋଟୋନିନ୍‌ରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ମାଗ୍ନେସିୟମ୍‌ ନିଦ୍ରା ଆଣେ।
ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବର୍ଦ୍ଧକ: ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ୍‌, ଭିଟାମିନ୍‌ ଏବଂ ଜିଙ୍କ୍‌ ଭଳି ଖନିଜ ଲବଣ ଥିବାରୁ ଏହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତ ବଜାୟ ରଖିଥାଏ।

ମଧୁମେହ ଉପସମକାରୀ: ଇନ୍‌ସୁଲିନ୍‌ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣୁଥିବାରୁ ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଦୈନିକ କଖାରୁମଞ୍ଜି ଖାଇବା ଭଲ। ଦିନକର ଭୋଜନ ବ୍ୟବଧାନ ମଧ୍ୟରେ କଖାରୁମଞ୍ଜି ଖାଇଲେ ଏହା ଭୋକର ଜ୍ୱାଳା ଅଟକାଇବା ସହ ରକ୍ତଶର୍କରା ସ୍ତର ସ୍ଥିର ରଖିବ।

 

ହୃତ୍‌ପିଣ୍ଡ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ: ହୃତ୍‌ପିଣ୍ଡ ପାଇଁ ଅତ୍ୟାବଶକ ଉପାଦାନ ଆଲ୍‌ଫା-ଲାଇନୋଲେନିକ୍‌ ଏସିଡ୍‌ ଏବଂ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍‌ କଖାରୁମଞ୍ଜିରେ ଭରପୂର ହୋଇ ରହିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଖାଇଲେ କରୋନେରି ହୃଦ୍‌ରୋଗର ସମ୍ଭାବନା ହ୍ରାସ ପାଏ।

 

ବ୍ଲାଡର୍‌ ଷ୍ଟୋନ୍‌ ନିରୋଧୀ: କଖାରୁମଞ୍ଜି ବ୍ଲାଡର୍‌ରେ ଷ୍ଟୋନ୍‌ ବା ପଥୁରି କରାଇଦିଏ ନାହିଁ। ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପଥୁରି ସମସ୍ୟା ରହିଛି ସେମାନେ ଦୈନିକ କଖାରୁମଞ୍ଜି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କାଲ୍‌ସିୟମ୍‌ ଅକ୍ସେଲେଟ୍‌ କ୍ରିଷ୍ଟାଲ୍‌ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ପାରେ ନାହିଁ।

Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More