Only for Entertainment

ଶୟନ କକ୍ଷରେ ଗଛ ରଖିଛନ୍ତି କି?

dailyhunt
0 22

କାଠ ଓ ଏଥିରେ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ଆମ ଜୀବନରେ ଅନେକ ମହତ୍ୱ ରଖିଥାଏ। ଫେଙ୍ଗଶୁଇ ଅନୁଯାୟୀ କାଠ ତିଆରି ଉପକରଣ ବା ସାମଗ୍ରୀ ଘର ବା ଅଫିସର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିଲେ ଏହି ଦିଗ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଘର ଓ ଦୋକାନରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ଉପସ୍ଥିତି ଚାହୁଥାନ୍ତି ତାହେଲେ ତଳେ ଦିଆଯାଇଥିବା କାଠ ସାମଗ୍ରୀ ରଖି ଏହି ଶକ୍ତିକୁ ଆଣିପାରିବେ ଓ ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ।

– ଘର, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ସୋ ରୁମ୍‍ ଆଦିର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ କାଠ ତିଆରି ଉପକରଣ ଯଥା- ଆଲମୀରା, ସୋ ପିସ୍‍ ଆଦି ରଖିବା ସହିତ ବୃକ୍ଷଲତା ଥିବା ଫଟୋ ଟାଙ୍ଗିଲେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।

– ପରିବାରରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଉଠାଇଥିବା ଏକ ଫଟୋ କାଠ ଫ୍ରେମ୍‍ରେ ଘରର ପୂର୍ବ ପଟ କାନ୍ଥରେ ଟାଙ୍ଗି ଦିଅନ୍ତୁ।

– କଇଁଚି, ଛୁରୀ ଆଦିକୁ ଏଭଳି ଭାବେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯେପରି ତାହାର ଗୋଜିଆ ଅଂଶ ବାହାରକୁ ବାହାରିଥିବ।

– ଶୟନ ଗୃହରେ ଗଛ ରଖିବା ଅନୁଚିତ୍‍। କିନ୍ତୁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ଘରେ ତାଜା ଫୁଲ ରଖନ୍ତୁ। ରାତି ହେଲେ ଏହି ଫୁଲକୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ନେଇ ଆସନ୍ତୁ।

– ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଚନ୍ଦନରୁ ତିଆରି ଧୂପକାଠି ଜଳାନ୍ତୁ। ଏହା ମାନସିକ ବ୍ୟଗ୍ରତାକୁ କମାଇଥାଏ।

– ମାଟି ପାତ୍ରରେ ତିନୋଟି ଗଛ ଲଗାଇ ଘର ଭିତରେ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ। ବୋନସାଇ ଓ କାକ୍ଟସ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ବୋନସାଇ ପ୍ରଗତିର ବାଧକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କାକ୍ଟସ ହାନିକାରକ ହୋଇଥାଏ।

Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More