Only for Entertainment

ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷକୁ କାଟିବା ପାଇଁ କିଛି ସାଧାରଣ ଉପାୟ ।

faking news
0 50

ମାଙ୍ଗଳିକ ଯେ ଏକ ଦୋଷ ଏହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ଏହା କୁଜ ଦୋଷ,ଭୋମ ଦୋଷ ଏବଂ ଅଙ୍ଗରଖା ଦୋଷ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା । ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷ ଥିବା ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅଙ୍କର ବିବାହକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବିବାହ କରିଥିବା ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ ବା ସେମାନେ ପାରାଲାଇଜଡ ହୋଇ ଯାଇଥାନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କଳହ ମଧ୍ୟ ଲାଗି ରହିଥାଏ ଏବଂ ଛାଡ଼ପତ୍ର ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ କଥା ପହଂଚିଯାଏ । ତେବେ ଏହି ଦୋଷକୁ କାଟିବା ପାଇଁ କେତେକ ପନ୍ଥା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ କରିବା ଦରକାର ।

ଗୋଟିଏ ମାସର ପ୍ରଥମ ମଙ୍ଗଳବାରର ଉଦିତ ଚନ୍ଦ୍ରର ଅବଧି ସମୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ହନୂମାନ ଚାଳିଶା ଗାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।
ମଙ୍ଗଳବାର ଆରମ୍ଭରେ ତୁଳସୀ ରାମଚରିତ ମାନସର ସୁନ୍ଦର କାଣ୍ଡକୁ ୪୦ ଦିନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଗାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷର ବ୍ୟକ୍ତି କୁମ୍ଭ ବିବାହ, ବିଷ୍ଣୁ ବିବାହ ଏବଂ ଅଶ୍ୱଥ ବିବାହ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଅଶ୍ୱଥ ବିବାହର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷର ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଏକ ଅଶ୍ୱଥ ଗଛ କିମ୍ବା କଦଳୀ ଗଛ ସହିତ ବିବାହ କରି ଶେଷରେ ସେହି ଗଛକୁ କାଟି ଦେବା ଦରକାର ।

କୁମ୍ଭ ବିବାହର ଅନ୍ୟ ନାମ ହେଉଛି ଘାଟ ବିବାହ । ଏହି ବିବାହରେ ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଏକ କୁମ୍ଭ ସହିତ ବିବାହ କରି ଶେଷରେ ତାହାକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ପ୍ରଭୁ ଗଣେଶଙ୍କର କମଳା ରଙ୍ଗର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ପୂଜା ଘରେ ରଖି ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୋଷ କଟିଥାଏ ।
ଯଦି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ ଦୋଷ ଥାଏ ତେବେ ଏହାର କୌଣସି କୁପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଥାଏ

Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More