Only for Entertainment

ମହିଳାମାନେ ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

Chatelaine
11

ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ନିଜ କେଶ ବନ୍ଧାକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦରେ ରହିଥାନ୍ତି । ବିଶେଷକରି ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ କେଶକୁ ବାନ୍ଧିବା ଉଚିତ ନା ଅନୁଚିତ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ସମାଧାନା ବିଷୟରେ କହିବୁ ।ବାସ୍ତବରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ’ଣ କରିବା ଉଚିତ । ଆଜ୍ଞା ହଁ ରାତିରେ କେଶ ବାନ୍ଧି ଶୋଇବା ଖୁବ ଭଲ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଜବରଦସ୍ତ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ।

  •  ରାତିରେ କେଶ ଶୁଖିଲା ଏବଂ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇ ଯାଏ କାରଣ ମୁଣ୍ଡ ତଳେ ଥିବା ତକିଆ କେଶରୁ ସମସ୍ତ ତତ୍ତ୍ୱ ଶୁଖାଇ ଦେଇଥାଏ । ସକାଳୁ ଉଠି ମୁଣ୍ଡ କୁଣ୍ଡାଇଲା ବେଳେ କେଶ ଝଡିବାକୁ ଲାଗେ । ସେଥିପାଇଁ ରାତିରେ ଶୋଇଲା ବେଳେ କେଶ ବାନ୍ଧିକି ନଚେତ୍ ସ୍କାର୍ପ ଲଗେଇ ଶୁଅନ୍ତୁ ।
  •  ଯଦି ଆପଣ କର୍ଲି କେଶ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ରାତିରେ କେଶ ବାନ୍ଧିକି ଶୁଅନ୍ତୁ । ସକାଳୁ ଉଠିଲା ପରେ ଆପଣଙ୍କ କେଶ ସେମିତି କର୍ଲି ହୋଇ ରହିବ ।
  • ସମସ୍ତଙ୍କ ଇଛା ଶିଲ୍କ ଏବଂ ସଫ୍ଟ କେଶ ,ସେଥିପାଇଁ ରାତିରେ ଶୋଇଲା ବେଳେ ହେୟାର ମାସ୍କ ଲଗାଇ ସ୍ୱାୱାର କ୍ୟାପ୍ ପିନ୍ଧି ନିଅନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ସକାଳୁ ଉଠି କେଶ ଧୋଇ ନିଅନ୍ତୁ । ଏଥିରୁ ନିଜେ ଜାଣି ପାରିବେ ଆପଣଙ୍କ କେଶ କେତେ ସଫ୍ଟ ଲାଗିବ ।
  • ସୁନ୍ଦର କେଶ ପାଇଁ ସିଲ୍କ ତକିଆଖୋଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । କଟନ୍ ତକିଆ ଖୋଳ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା କେଶ ଶୁଖିଲା ହୋଇଯାଇଥାଏ ।
  • ଯଦି ଆପଣ ସୁସ୍ଥ କେଶ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ କଦାପି ଓଦା କେଶ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହାଦ୍ୱାରା କେଶ ଝଡିବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢିଯାଇଥାଏ ।
Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More